Ersan Şen’den tepki çeken sözler

Ezgi Apartmanı davasının sanık avukatı Ersan Şen, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat felaketinde yıkılan 10 katlı Ezgi Apartmanı’nda meydana gelen faciayla ilgili yapılan dava sürecinde tepki çeken sözler sarf etti. İlk duruşmanın ikinci gününde mahkeme salonunda savunma yapan Şen, müteahhit ve mühendis olduklarını reddederek, “Biz binanın müteahhidi değiliz, fenni mesulü değiliz, mimari değiliz, statik projesini çizen yapan değiliz” diyerek sanıklar hakkında çıkarılan kırmızı bülten kararının kaldırılmasını talep etti.

Ersan Şen’in savunması, duruşma salonundaki ailelerden tepki çekti. Şen, binanın 1996-2001 yılları arasında iskan ruhsatları alındığını belirterek, müteahhitin ve mühendisin binayı 2003 yılında devraldığını ifade etti. Ayrıca, binanın 2017 yılında tadilat geçirdiğini ve asıl sorumluların bu dönemdeki eksiklikler olduğunu savundu. Mahkeme başkanı tarafından eksik hususların tamamlanması için süre verilmesi üzerine Şen, bu süre zarfında eksiklerin giderilmesiyle dosyanın bilirkişiye gönderileceğini düşündüklerini belirtti.

Ayrıca, Şen, sosyal medyada yapılan baskıların davanın seyrini etkilediğini ifade ederek, bu tür duruşmalarda sürekli olarak günah keçisi ilan edildiklerini söyledi. Şen, davanın adalete ve maddi hakikate ulaşma amacında olduğunu vurgulayarak, herkesin suçluğunu ortaya koymak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi. Duruşma sonrasında Şen’in açıklamalarının ardından mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk devamına, S.K. ve M.P.’nin yakalama emrinin beklenmesine, kırmızı bülten talebinin reddine, dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar verdi. Duruşmanın bir sonraki tarihi ise 3 Mayıs 2024 olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x