Gel Artık Gel! Baldur’s Gate 3’ün Xbox’a Çıkacağı Tarih Sızdırıldı

Yılın en iddialı oyunlarından olan, çıkışıyla oyun dünyasında taşları yerinden oynatan Baldur’s Gate 3’ün Xbox konsollara ne zaman çıkacağı sızdırılmış olabilir.

Baldur’s Gate 3 çıktığı günden beri çok satanlar listelerinin tepelerinden inmiyor.

Larian Studios tarafından geliştirilen Baldur’s Gate 3 oyuncular arasında pek de popüler diyemeyeceğimiz CRPG türüne aşina olmayan oyuncuların dahi ilgisini çekerek müthiş bir başarıya imza attı. Dolu dolu içeriği kimi oyun geliştiriciler tarafından ‘çıtayı yükseltmekle’ dahi suçlanmasına sebep oldu.

Ancak fırtınalar yaratan oyun henüz tüm platformlara çıkış yapabilmiş değil.

Şimdilik yalnızca PC, Mac OS ve PlayStation 5’e çıkış yapmış olan oyun için planlar Xbox Series X/S’e de gelmesi yönünde. Kısacası Xbox oyuncuları uzunca bir süredir yılın oyununu oynamak için sabrediyorlar.

Baldur’s Gate 3’ün Xbox çıkışı için stüdyo ve Microsoft dirsek temasında çalışıyorlar.

Son yılların en iyi oyunlarından birinden oyuncularının daha fazla mahrum kalmasını istemeyen Microsoft Larian Studios’a oyunu konsollarına çıkartabilmeleri için bir ekip yönlendirmişti. Oyunun 2023 yılı sonunda çıkış yapacağı daha önce açıklanmıştı ancak elimizde net bir tarih yoktu.

Baldur’s Gate 3’ün Xbox konsollara ne zaman çıkacağı sızdırılmış olabilir.

Daha önceki isabetli sızıntıları ile güven kazanmış olan eXtas1s Baldur’s Gate 3’ün Xbox çıkış tarihi için bir iddiada bulundu. Aktardıklarına göre Baldur’s Gate 3’ü 6 Aralık tarihinde göreceğiz. Henüz stüdyo tarafından resmi bir açıklama gelmiş değil, 6 Aralık tarihi ilerleyen günlerde netlik kazanacak mı birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x