4 gün okul 3 gün tatil dönemine veli darbesi! Öğrenciler istiyor, veliler karşı çıkıyor!

Bilindiği üzere her ülkede farklı bir eğitim sistemi mevcut. Şu aralar Avrupa’da en çok kabul gören sistem ise 4 gün okul, 3 gün tatil ön gören bir eğitim sistemi. Bu sistem özellikle pandemi dönemi sonrasında hızlı bir şekilde yayınlaşmıştı.

Avrupa haricinde dünyanın farklı bölgelerinde de bu eğitim sistemini benimsemiş olan ülkeler mevcut. Peki ya Türkiye? Bilindiği üzere ülkemizde klasikleşmiş olan 5 gün okul, 2 gün tatil sistemi yıllardır devam ediyor. Fakat modern eğitim sistemine geçişte bizim de 4 gün okul, 3 gün tatil eğitim sistemine geçmemiz çok zor değil.

4 gün okul 3 gün tatil dönemine veli darbesi! Öğrenciler istiyor, veliler karşı çıkıyor!

Aslına bakılırsa bu sistemin önündeki en büyük engel veliler diyebiliriz. Keza sosyal medyada bu sistem ile ilgili yapılan anketlerde, velilerin büyük bir çoğunlukla sisteme karşı çıktığı görünüyor.

Öğrenciler bu yeni eğitim sistemine sıcak baksalar da veliler tamamen karşı oldukları için Türkiye’de bu sistemin hayata geçmesi hayli zor diyebiliriz.

Türkiye’nin aksine eğitimin 1 numara olduğu İskandinav ülkelerinde, veliler 4 gün okul 3 gün tatil sistemine büyük destek vermişlerdi. Türkiye’deki velilerin tutumunu anlamak iste biraz güç diyebiliriz. Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir? Dilerseniz yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x